Czwartek 21.11.2019

Co wydarzyło sie w przedszkolu

BAL KARNAWAŁOWY

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu

są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Dzieci przygotowały się do niego wykonując maski karnawałowe, pomagały w wykonywaniu dekoracji "serpentyn” oraz poznawały różne kroki taneczne, zarówno tańca nowoczesnego, jak i tradycyjnego.
Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć
i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych.
Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

W grudniu w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs na "KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ " Dzieci wraz z rodzicami chętnie wzięły w nim udział. Zostały wykonane różnymi technikami. Zgłoszone do konkursu prace były oryginalne, wykonane z różnego rodzaju materiałów i nawiązywały do tradycji Bożego Narodzenia.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy pomysłowości.

WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 2  pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.

6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczki pomocników  – reniferów, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Cała sala powitały Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.

Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

GÓRNIK W PRZEDSZKOLU

Grudzień to miesiąc, który kojarzy się nie tylko z Mikołajem i świętami, gościliśmy w naszym przedszkolu górnika ubranego w strój galowy.
Dzieci mogły się  przyjrzeć jak wygląda strój górnika i odznaczenia, dotknąć szpady górniczej a także przymierzyć czapkę. Ponadto dowiedziały się jak ciężka i niebezpieczna jest praca pod ziemią oraz jakie surowce są wydobywane na naszych terenach.

W podziękowaniu dzieci podarowały górnikowi laurki, powiedziały wiersz i zaprosiły do wspólnej zabawy, a on poczęstował je słodyczami. Serdecznie dziękujemy niezwykłemu gościowi za przybycie do naszego przedszkola.

„AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła i biało – czerwonej flagi.

Dlatego też w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki  z Grupy IV od paru tygodni przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia.

Dzieci przedstawiły Akademię wszystkim przedszkolakom oraz personelowi przedszkola. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście.

Podczas wystąpienia dzieci przedstawiły historię rozbiorów Polski i drogę do odzyskania niepodległości. Występ wzbogacił  śpiew pieśni patriotycznych, a na zakończenie wszystkie przedszkolaki zaśpiewały hymn Polski.

POLICJANT W PRZEDSZKOLU

W PAŹDZIERNIKU  odwiedził nas w przedszkolu pan policjant. Spotkanie dotyczyło naszego bezpieczeństwa: na ulicy, jako uczestników ruchu drogowego, kontaktórw z osobami obcymi oraz jak zachować się podczas spotkania z groźnym psem. Dzieci, nawet te najmłodsze, znają zasady ruchu drogowego. Wiedzą kiedy i gdzie mogą przechodzić na drugą stronę ulicy. Znają numery telefonów alarmowych.

Dziękujemy za przypomnienie w tych ważnych zasad, obiecujemu się do nich stosować. A wszystkim policjantom dziekujemy za niesienie pomocy wszystkim jej potrzebującym, za codzienne realizowanie zadan, za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego.

"POŻEGNANIE LATA, POWITANIE JESIENI NA WESOŁO"

Dzieci z naszego przedszkola uroczyście pożegnały lato i przywitały jesień. W tym dniu każde dziecko było w dobrym humorze, świetnie się bawiło. Nie zabrakło konkursów i konkurencji. Przedszkolaki podróżowały pociągiem przez wszystkie miesiące, aż w końcu dotarły do września, w którym przywitały jesień i pożegnały lato.

Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że "Chociaż lato cierpliwie na jesień się godzi, to dobrze, że lubi się powtarzać."

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Z okazji tego święta przygotowały wierszyk, w którym obiecały być najlepszymi przedszkolakami. Swoją obietnicę potwierdziły podpisem, czyli serduszkiem ze swoim znaczkiem. Nie zabrakło uśmiechu i rasości oraz słodkiej niespodzianki. Mam nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły dzieciom wiele radości. Wszystkiego najlepszego.smiley

• Przedszkole Publiczne Nr 2
    43-502 Czechowice-Dziedzice